Przemienniki częstotliwości smd

Smart micro drive mały smd dla wielkich zadań

Czy do swoich zadań potrzebne są Państwu cyfrowe i analogowe wejścia, wstępnie wprowadzone obroty czy wyświetlacz z modułem obsługi? A ilość miejsca w szafie sterującej oraz budżet są ograniczone?
Dzięki przemiennikowi częstotliwości smd otrzymacie kompromis: zaawansowana technologia za rozsądną cenę przy wysokiej jakości. Przemienniki smd pokrywają zakres mocy od 0,25 do 22 kW posiadając jednocześnie wszelkie funkcje, które dzisiaj musi mieć uniwersalny przemiennik częstotliwości.
Dzięki przejrzystym rozwiązaniom przemienniki te jest łatwo dostosować dostandardowych potrzeb użytkownika.

Tylko trzy przyciski funkcyjne na płycie czołowej i jedna ręka wystarczą – uruchamianie staje się dziecinną igraszką. Parametry można zapisać na jednym wyjmowanym chipie. Electronic Programmable Modul (EPM) to wymienna kostka pamięci stworzona specjalnie dla smd. EPM daje możliwość jednokrotnego wpisania danych napędu a następnie dowolnego przekazywania ich do kolejnych przemienników napędu z tej samej serii. Nawet zmiana parametrów napędu odbywa się w ciągu kilku sekund poprzez zwykłą wymianę EPM-u na płycie czołowej przemiennika częstotliwości.

Programowanie odbywa się bezpośrednio na przemienniku lub za pośrednictwem zasilanego bateryjnie programatora EPM. Dzięki temu można w sposób komfortowy przygotować lub przeprogramować różne konfiguracje w trybie offline. Urządzenie przechowuje do 30 różnych programów napędowych w postaci pliku. Kopiowanie z EPM na inny EPM, pliku na EPM czy zapisanie EPM-u do jednego pliku jest załatwione w ciągu dwóch sekund od naciśnięcia guziczka. Przemiennik częstotliwości posiada zintegrowany układ zabezpieczający silnik przed przeciążeniem. Mikroprocesor wylicza w tym celu obciążenie silnika niezależnie od obrotów wyjściowych i zabezpiecza go, dzięki czemu zbędny jest dodatkowy osprzęt (hardware).

Funkcja i liczba zacisków sterujących odpowiada podstawowemu standardowi Lenze:
– funkcje start-stop
– analogowe wprowadzanie wartości zadanych z napięciem lub prądem
– swobodnie programowalne wejścia
– swobodnie programowalne wyjście przekaźnikowe

Przemiennik smd posiada układ ograniczający prąd przy spadku częstotliwości dla zapewnienia pracy bez przekraczania dopuszczalnych obrotów, czytelny wyświetlacz LED i możliwość cichej pracy dzięki regulacji częstotliwości kluczowania do 10 kHz.

Wyświetlanie 1–6 z 19